Campionatul Mondial de Fotbal 2018: program, rezultate și rezumate VIDEO

honeywell

Share Button

Primul meci de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 a fost Rusia- Arabia Saudită, încheiat pe Stadionul Lujniki din Moscova cu scorul de 5-0 în favoarea țării gazdă a Mondialului.

Runda optimilor de finală va avea loc între 30 iunie și 3 iulie, faza sferturilor se va desfășura în perioada 6-7 iulie, iar meciurile din semifinale se vor juca pe 10 și 11 iulie. Finala mică a turneului este programată pe 14 iulie, cu o zi înaintea finalei de la Moscova.

Programul meciurilor și transmisiunilor de la CM de fotbal Rusia 2018:

Grupa A:
14 iunie, ora 18:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)  5-0 (VIDEO)
15 iunie, ora 15:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg) 0-1 (VIDEO)
19 iunie, ora 21:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg) 3-1 (VIDEO)
20 iunie, ora 18:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don) 1-0 (VIDEO)
25 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Rusia (Samara) 3-0 (VIDEO)
25 iunie, ora 17:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd) 2-1 (VIDEO)

Grupa B:
15 iunie, ora 18:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg) 0-1 (VIDEO)
15 iunie, ora 21:00 – Portugalia – Spania (Soci) 3-3 (VIDEO)
20 iunie, ora 15:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki) 1-0 (VIDEO)
20 iunie, ora 21:00 – Iran – Spania (Kazan) 0-1 (VIDEO)
25 iunie, ora 21:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad) 2-2 (VIDEO)
25 iunie, ora 21:00 – Iran – Portugalia (Saransk) 1-1 (VIDEO)

Grupa C:
16 iunie, ora 15:00 – Franța – Australia (Kazan) 2-1 (VIDEO)
16 iunie, ora 18:00 – Peru – Danemarca (Saransk) 0-1 (VIDEO)
21 iunie, ora 21:00 – Franța – Peru (Ekaterinburg)  1-0 (VIDEO)
21 iunie, ora 18:00 – Danemarca – Australia (Samara) 1-1 (VIDEO)
26 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki) 0-0 (VIDEO)
26 iunie, ora 17:00 – Australia – Peru (Soci) 0-2 (VIDEO)

Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak) 1-1 (VIDEO)
16 iunie, ora 21:00 – Croația – Nigeria (Kalinigrad) 2-0 (VIDEO)
21 iunie, ora 21:00 – Argentina – Croația (Novgorod) 0-3 (VIDEO)
22 iunie, ora 18:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd) 2-0 (VIDEO)
26 iunie, ora 21:00 – Islanda – Croația (Rostov) 1-2 (VIDEO)
26 iunie, ora 21:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg) 1-2 (VIDEO)

Grupa E:
17 iunie, ora 15:00 – Costa Rica – Serbia (Samara) 0-1 (VIDEO)
17 iunie, ora 21:00 – Brazilia – Elveția (Rostov)  1-1 (VIDEO)
22 iunie, ora 15:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg) 2-0 (VIDEO)
22 iunie, ora 21:00 – Serbia – Elveția (Kalinigrad) 1-2 (VIDEO)
27 iunie, ora 21:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak) 0-2 (VIDEO)
27 iunie, ora 21:00 – Elveția – Costa Rica (Novgorod) 2-2 (VIDEO)

Grupa F:
17 iunie, ora 18:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)  0-1 (VIDEO)
18 iunie, ora 15:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod) 1-0 (VIDEO)
23 iunie, ora 18:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov) 1-2 (VIDEO)
23 iunie, ora 21:00 – Germania – Suedia (Soci) 2-1 (VIDEO)
27 iunie, ora 17:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg) 0-3 (VIDEO)
27 iunie, ora 17:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan) 2-0 (VIDEO)

Grupa G:
18 iunie, ora 18:00 – Belgia – Panama (Soci) 3-0 (VIDEO)
18 iunie, ora 21:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd) 1-2 (VIDEO)
23 iunie, ora 15:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak) 5-2 (VIDEO)
24 iunie, ora 15:00 – Anglia – Panama (Novgorod) 6-1 (VIDEO)
28 iunie, ora 21:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad) 0-1 (VIDEO)
28 iunie, ora 21:00 – Panama – Tunisia (Saransk) 1-2 (VIDEO)

Grupa H:
19 iunie, ora 18:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak) 1-2 (VIDEO)
19 iunie, ora 15:00 – Columbia – Japonia (Saransk) 1-2 (VIDEO)
24 iunie, ora 18:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg) 2-2 (VIDEO)
24 iunie, ora 21:00 – Polonia – Columbia (Kazan) 0-3 (VIDEO)
28 iunie, ora 17:00 – Senegal – Columbia (Volgograd) 0-1 (VIDEO)
28 iunie, ora 17:00 – Japonia – Polonia (Samara) 0-1 (VIDEO)

Optimi de finală:
30 iunie, ora 17:00 – Franța – Argentina (Kazan) 4-3 (VIDEO)
30 iunie, ora 21:00 – Uruguay – Portugalia (Soci) 2-1 (VIDEO)
1 iulie, ora 17:00 – Spania – Rusia (Moscova, Lujniki) F (D) 1-1 (3-4) (VIDEO)
1 iulie, ora 21:00 – Croația – Danemarca (Novgorod) F (D) 1-1 (3-2) (VIDEO)
2 iulie, ora 17:00 – BraziliaMexic (Samara) 2-0 (VIDEO)
2 iulie, ora 21:00 – BelgiaJaponia (Rostov-pe-Don) 3-2 (VIDEO)
3 iulie, ora 17:00 – SuediaElveția (Sankt Petersburg) 1-0 (VIDEO)
3 iulie, ora 21:00 – ColumbiaAnglia (Moscova, Spartak) F (D) 1-1 (3-4) (VIDEO)

Sferturi de finală:
6 iulie, ora 17:00 – UruguayFranța (Novgorod) 0-2 (VIDEO)
6 iulie, ora 21:00 – BraziliaBelgia (Kazan) 1-2 (VIDEO)
7 iulie, ora 17:00 – SuediaAnglia (Samara) 0-2 (VIDEO)
7 iulie, ora 21:00 – RusiaCroația (Soci) F (D) 2-2 (3-4) (VIDEO)

Semifinale:
10 iulie, ora 21:00 – FranțaBelgia (Sankt Petersburg) 1-0 (VIDEO)
11 iulie, ora 21:00 – AngliaCroația (Moscova/Lujniki) 1-2 (VIDEO)

Locul 3:
14 iulie, ora 17:00 – BelgiaAnglia (Sankt Petersburg) 2-0 (VIDEO)

Finala
15, iulie, ora 18:00 – FranțaCroația (Moscova/Lujniki) 4-2 (VIDEO)

Următorul campionat mondial de fotbal va avea loc în 2022, în Qatar, și va constitui o premieră istorică, întrucât se va disputa pe timpul iernii, în perioada 21 noiembrie – 18 decembrie, lucru confirmat chiar de preşedintele FIFA, Gianni Infantino.

AL PRESS

19401

mondograniti

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.