Cupa Şah Mat 2016, ediţia a VI-a

Share Button

Miercuri, 15 iunie 2016, a avut loc, la Şcoala Gimnazială Nr. 2 din Lugoj, Concursul Judeţean de Şah „Cupa Şah Mat”, ediţia a VI-a, proiect aflat în Calendarul Activităţilor Educative Şcolare şi Extraşcolare al I.S.J.Timiş pentru anul şcolar 2015 – 2016, poziţia 155, coordonator prof. Tilore Kortner.

Concursul a reunit 70 de şahişti din clasele pregătitoare şi I-VIII din judeţul Timiş, în număr foarte mare faţă de alte ediţii. După aproape 3 ore de joc, aceştia au fost recompensaţi, ca de fiecare dată, cu medalii, tricouri imprimate cu numele concursului şi diplome.

Organizatorii ţin să mulţumească sponsorului concursului, SC Kuhntop SRL Lugoj, care, datorită generozităţii sale, a făcut posibilă creşterea numărului de categorii de joc şi acordarea mai multor premii decât în anii precedenţi.

Câştigătorii, pe categorii, sunt:

  • fete CP şi cl. I – II:
  • locul I – Baboniu Rebeca (Şcoala Gimnazială „Harul” Lugoj)
  • locul al II-lea – Radu Maria (Şcoala Gimnazială „Ef. Murgu” Lugoj)

  • fete cl. III – IV:
  • locul I – Subţire Oana (Şcoala Gimnazială Nr. 4 Lugoj)

  • locul al II-lea – Ciorega Denisa (Şcoala Gimnazială Nr. 2 Lugoj)

  • locul al III-lea – Mihai Flavia (Şcoala Gimnazială „Harul” Lugoj)

  • fete cl. V – VI:
  • locul I – Burov Estera (CSEI „Al. Roşca” Lugoj)

  • locul al II-lea – Vaideş Claudia (CSEI „Al. Roşca” Lugoj)

  • locul al III-lea – Covacs Denisa (Şcoala Gimnazială Nr. 3 Lugoj)

  • fete cl. VII – VIII:
  • locul I – Radu Larisa (Şcoala Gimnazială Nr. 4 Lugoj)

  • locul al II-lea – Barboni Dharma (C.N. „Coriolan Brediceanu” Lugoj)

  • locul al III-lea – Mureşan Silvia (Şcoala Gimnazială Nr. 4 Lugoj)

  • băieţi CP şi cl. I – II:
  • locul I – Ghişe Bogdan (Şcoala Gimnazială Nr. 3 Lugoj)

  • locul al II-lea – Gruescu David (Şcoala Gimnazială Nr. 2 Lugoj)

  • locul al III-lea – Cupşan Ştefan (Şcoala Gimnazială Nr. 2 Lugoj)

  • băieţi cl. III – IV:
  • locul I – Sîngiorzan Răzvan (Şcoala Gimnazială Nr. 2 Lugoj)

  • locul al II-lea – Catrinoi Denis (Şcoala Gimnazială „Harul” Lugoj)

  • locul al III-lea – Croitoru Andrei (Şcoala Gimnazială „Ef. Murgu” Lugoj)

  • băieţi cl. V – VI:
  • locul I – Todoran Erik (Şcoala Gimnazială Dumbrava)

  • locul al II-lea – Mureşan Vlad (Şcoala Gimnazială Nr. 4 Lugoj)

  • locul al III-lea – Antoni Florin (Şcoala Gimnazială Nr. 4 Lugoj)

  • băieţi cl. VII – VIII:
  • locul I – Ardelean Cătălin (Şcoala Gimnazială Nr. 2 Lugoj)

  • locul al II-lea – Matei Cătălin (Şcoala Gimnazială Nr. 4 Lugoj)

  • locul al III-lea – Jurji Cristian (Şcoala Gimnazială Sudriaş / Traian Vuia)

Felicitări micilor şahişti şi mulţumiri d-lui Domanyek Ernest, instructor de şah la CSM Lugoj, pentru ajutorul acordat în desfăşurarea concursului.

Tilore KORTNER

0

Be the first to comment

Lasă un răspuns