Lugojeanca Roxana Alexandra Țif a fost aleasă sportiva anului (categoria cadeți) la Federația Română de Lupte

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

Un nou succes pentru școala lugojeană de lupte. O sportivă de la CSȘ Lugoj s-a aflat printre laureații Federației Române de Lupte pentru performanțele reușite în 2017.

Roxana Alexandra Țif a fost recompensată cu titlul de sportivul anului 2017, la categoria cadeți, la finalul unui an în care a devenit campioană europeană de cadeți și s-a clasat pe locul 5 la Campionatele Mondiale.

În ierarhia realizată de Federația Română de Lupte la categoria cadeți, sportiva legitimată la CSȘ Lugoj a fost urmată de Ana Andreea Beatrice (CSȘ Mangalia) – vicecampioană mondială, și de Ciprian Trufan (CSM Bucovina Rădăuți) – locul 3 la Campionatele Europene și locul 5 la Campionatele Mondiale, la stilul greco-romane.