Programul meciurilor de la Campionatul Mondial 2018 din Rusia

honeywell

Share Button

Primul meci de la Campionatul Mondial de Fotbal 2018 este cel dintre selecționata țării gazdă, Rusia, și Arabia Saudită, de joi, 14 iunie, de la 17:00 (ora României), partidă care se va disputa pe Stadionul Lujniki din Moscova.

Runda optimilor de finală va avea loc între 30 iunie și 3 iulie, faza sferturilor se va desfășura în perioada 6-7 iulie, iar meciurile din semifinale se vor juca pe 10 și 11 iulie. Finala mică a turneului este programată pe 14 iunie, cu o zi înaintea finalei de la Moscova.

Programul meciurilor și transmisiunilor de la CM de fotbal Rusia 2018:

Grupa A:
14 iunie, ora 17:00 – Rusia – Arabia Saudită (Moscova, Lujniki)
15 iunie, ora 14:00 – Egipt – Uruguay (Ekaterinburg)
19 iunie, ora 20:00 – Rusia – Egipt (Sankt Petersburg)
20 iunie, ora 17:00 – Uruguay – Arabia Saudită (Rostov-pe-Don)
25 iunie, ora 16:00 – Uruguay – Rusia (Samara)
25 iunie, ora 16:00 – Arabia Saudită – Egipt (Volgograd)

Grupa B:
15 iunie, ora 17:00 – Maroc – Iran (Sankt Petersburg)
15 iunie, ora 20:00 – Portugalia – Spania (Soci)
20 iunie, ora 14:00 – Portugalia – Maroc (Moscova, Lujniki)
20 iunie, ora 20:00 – Iran – Spania (Kazan)
25 iunie, ora 19:00 – Spania – Maroc (Kalinigrad)
25 iunie, ora 19:00 – Iran – Portugalia (Saransk)

Grupa C:
16 iunie, ora 12:00 – Franța – Australia (Kazan)
16 iunie, ora 18:00 – Peru – Danemarca (Saransk)
21 iunie, ora 14:00 – Franța – Peru (Ekaterinburg)
21 iunie, ora 17:00 – Danemarca – Australia (Samara)
26 iunie, ora 16:00 – Danemarca – Franța (Moscova, Lujniki)
26 iunie, ora 16:00 – Australia – Peru (Soci)

Grupa D:
16 iunie, ora 15:00 – Argentina – Islanda (Moscova, Spartak)
16 iunie, ora 21:00 – Croația – Nigeria (Kalinigrad)
21 iunie, ora 20:00 – Argentina – Croația (Novgorod)
22 iunie, ora 17:00 – Nigeria – Islanda (Volgograd)
26 iunie, ora 20:00 – Islanda – Croația (Rostov)
26 iunie, ora 20:00 – Nigeria – Argentina (Sankt Petersburg)

Grupa E:
17 iunie, ora 14:00 – Costa Rica – Serbia (Samara)
17 iunie, ora 20:00 – Brazilia – Elveția (Rostov)
22 iunie, ora 14:00 – Brazilia – Costa Rica (Sankt Petersburg)
22 iunie, ora 20:00 – Serbia – Elveția (Kalinigrad)
27 iunie, ora 20:00 – Serbia – Brazilia (Moscova, Spartak)
27 iunie, ora 20:00 – Elveția – Costa Rica (Novgorod)

Grupa F:
17 iunie, ora 17:00 – Germania – Mexic (Moscova, Lujniki)
18 iunie, ora 14:00 – Suedia – Coreea de Sud (Novgorod)
23 iunie, ora 17:00 – Germania – Suedia (Soci)
23 iunie, ora 20:00 – Coreea de Sud – Mexic (Rostov)
27 iunie, ora 16:00 – Mexic – Suedia (Ekaterinburg)
27 iunie, ora 16:00 – Coreea de Sud – Germania (Kazan)

Grupa G:
18 iunie, ora 17:00 – Belgia – Panama (Soci)
18 iunie, ora 20:00 – Tunisia – Anglia (Volgograd)
23 iunie, ora 14:00 – Belgia – Tunisia (Moscova, Spartak)
24 iunie, ora 14:00 – Anglia – Panama (Novgorod)
28 iunie, ora 20:00 – Anglia – Belgia (Kalinigrad)
28 iunie, ora 20:00 – Panama – Tunisia (Saransk)

Grupa H:
19 iunie, ora 14:00 – Polonia – Senegal (Moscova, Spartak)
19 iunie, ora 17:00 – Columbia – Japonia (Saransk)
24 iunie, ora 17:00 – Japonia – Senegal (Ekaterinburg)
24 iunie, ora 20:00 – Polonia – Columbia (Kazan)
28 iunie, ora 16:00 – Senegal – Columbia (Volgograd)
28 iunie, ora 16:00 – Japonia – Polonia (Samara)

Optimi de finală:
30 iunie, ora 16:00 – locul 1 grupa C – locul 2 grupa D (Kazan)
30 iunie, ora 20:00 – locul 1 grupa A – locul 2 grupa B (Soci)
1 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa B – locul 2 grupa A (Moscova, Lujniki)
1 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa D – locul 2 grupa C (Novgorod)
2 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa E – locul 2 grupa F (Samara)
2 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa G – locul 2 grupa H (Rostov-pe-Don)
3 iulie, ora 16:00 – locul 1 grupa F – locul 2 grupa E (Sankt Petersburg)
3 iulie, ora 20:00 – locul 1 grupa H – locul 2 grupa G (Moscova, Spartak)

Sferturi de finală:
6 iulie, ora 16:00 – câștigătoarea meciului 1 din optimi – câștigătoarea meciului 2 din optimi (Novgorod)
6 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 6 din optimi – câștigătoarea meciului 5 din optimi (Kazan)
7 iulie, ora 16:00 – câștigătoarea meciului 8 din optimi – câștigătoarea meciului 7 din optimi (Samara)
7 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 3 din optimi – câștigătoarea meciului 4 din optimi (Soci)

Semifinale:
10 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 2 din sferturi – câștigătoarea meciului 1 din sferturi (Sankt Petersburg)
11 iulie, ora 20:00 – câștigătoarea meciului 4 din sferturi – câștigătoarea meciului 3 din sferturi (Moscova/Lujniki)

Locul 3:
14 iulie, ora 16:00 – echipa învinsă în semifinala 1 – echipa învinsă în semifinala 2 (Sankt Petersburg)

Finala
15, iulie, ora 17:00 – câștigătoarea semifinalei 1 – câștigătoarea semifinalei 2 (Moscova/Lujniki)

AL PRESS

1434

mondograniti

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*


Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.