Locul al II-lea pentru echipa de volei de la HasdEU la faza regională

Urmărește-ne pe WhatsApp | Telegram | Google News

La faza regională a Olimpiadei sportului școlar / Olimpiada gimnaziilor, echipa de volei fete – gimnaziu de la Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu” Lugoj, care a reprezentat județul Timiș, a obținut locul al II-lea.

Competiția s-a desfășurat miercuri, 17 aprilie 2019, la Deva. Echipa Liceul Teoretic „Iulia Hasdeu” Lugoj, pregătită de prof. Ionuț Eneșca, a fost formată din Roșie Luiza, Livadariu Cristina, Dumitrescu Dariana, Lorke Andrada (clasa a VIII-a), Haivas Denisa, Benea Dariana, Bartuș Miriam și Pușcașu Amira (din clasa a VI-a).

În ciuda faptului că echipa HasdEU-ului a pierdut finala cu echipa județului Caraș-Severin, eleva Roșie Luiza, din clasa a VIII-a, a fost declarată cea mai bună jucătoare a turneului.